COKIN filtrų sistema


Prancūzų kompanijos COKIN filtrai prekyboje pasirodė nuo 1978 metų ir šiuo metu yra platinami daugiau kaip 100 pasaulio šalių. COKIN CREATIVE sukūrė visiškai naują filtų naudojimo filosofiją ir sistemą, kad fotografas galėtų laisvai realizuoti savo mintis ir kūrybinį potencialą. Dauguma profesionalių fotografų ir patyrusių mėgėjų, naudojančių RAW ar JPEG formatą ir kompiuterinį nuotraukų apdorojimą, jau įsitikino, kad koreguojant nuotraukas prarandama jų kokybė, detalumas, šviesos tonas, ypač aktualu, kai koreguojame šviesos balansą, poliarizaciją, šviesą ir t.t. Kai kurie efektai neušgaunami arba sunkiai įgyvendinami kompiuteriu ir tam reikia turėti daug įgūdžių. Būtent todėl daugelis fotografų derina foto filtrus ir nuotraukų koregavimą kompiuteriu. Naudojant filtrus išvengiama ilgo nuotraukų koregavimo prie kompiuterio ir gaunamas geresnis galutinis rezultatas.Pagrindinis COKIN CREATIVE sistemos principas – paprastas ir greitas naudojimas. Populiariausia Cokin sistema yra „P series“ . Ji tinka daugumai mėgėjiškų ir profesionalių objektyvų, kurių filtro skersmuo yra nuo 48mm iki 82mm. Sistema susideda iš 3 pagrindinių dalių: perėjimo žiedo, filtrų laikiklio ir filtrų:
- Perėjimo žiedai būna įvairių dydžių - nuo 48mm iki 82mm.
- Filtrų laikikliai gali būti 2 rūšių: BP-400 laikiklis - montuojasi 3 filtrai iš karto; skirta standartiniams objektyvams nuo 20mm (pagal 35mm formatą) ir BPW-400 laikiklis - montuojasi 1 filtras, skirtas naudoti su plačiakampiais objektyvais iki 20mm (pagal 35mm formatą).
- Filtrų pasirinkimas iš tiesų labai didelis. Galite rinktis iš daugiau kaip 200 rūšių. Pagrindiniai ir dažniausiai naudojami filtrai, tai ND (Neutral Density), Infrared, Gradual ir Cir-Pol. Cokin „P“ serijos filtrai gaminami iš organinio CR39 plastiko, kuris yra lengvas, atsparus braižymams, vandens nuosėdoms ir yra chemiškai apdorotas, kad išgautų kuo geresnę vaizdo kokybę. Filtrai pilnai suderinami su juostiniais ir skaitmeniniais fotoaparatais. Filtrų kokybė yra nuodugniai tikrinama COKIN laboratorijoje. Apie filtrų kokybę galima spręsti jau iš to, kad COKIN kompanija buvo pasirinkta kaip oficiali NASA Space Shuttle tiekėja.
- Taip pat galite rinktis iš gausybės kitų priedų: blendų, dėžučių, perėjimo žiedų, adapterių ir t.t.

COKIN kompanija taip pat siūlo profesionalią filtrų sistemą – COKIN „Z-PRO“. Tai aukštos kokybės filtrai, gaminami iš aukščiausios kokybės CR39 organinio stiklo, didesnio diametro – 100mm. „Z-PRO“ sistema suprojektuota vidutinio formato kameroms, plačiakampiams objektyvams, profesionalioms vaizdo kameroms ir panašiai.Rekomenduojama naudoti nuo 20mm (pagal 35mm formatą) objektyvais. Sistemos laikiklis yra visiskai universalus, galime reguliuoti filtrų laikiklio storį, jų skaičių ir t.t.
Sistemos privalumai:
- Kompaktiški;
- Didelis filtrų pasirinkimas;
- Lengvai praleidžia šviesą, netrugdo autofokuso sistemai;
- Atsparūs smūgiams, stipresni nei plastikiniai filtrai;
- Profesionalūs rezultatai su minimaliu biudžetu.


Pagrindinis šios sistemos privalumas tai, kad vieną įsigytą filtrą Jūs galėsite naudoti su visais savo turimais objektyvais. Taip pat galėsite lengvai keisti ND Graduated filtrų padėti, derinti kelis filtrus (PVZ.: Cokin ND8 Gradual P121 ir Cokin Polfilter Circular P164 ).

Daugiau informacijos www.cokin-filters.com